01.01.0105
New
| Outer Diameter | 40 mm |
| İnner Diameter | 29.0 mm |
| Wall Thickness | 5.5 mm |
| Bar Length | 4 mt |
| Application Scope | 40 mm |
| Weight | 0.596 kg/m |
| Max.Temperature Resistance | 95° C |
| Material | PP-R / Composıte / PP-R |
| Color | White |
| Application | Sanitary ,hot&cold water distribution |
| Product Standard | EN ISO 15874 |
Warning: Last items in stock!
Availability date:
PPRC Composite Pipe (40 mm)
| Outer Diameter | 40 mm |
| İnner Diameter | 29.0 mm |
| Wall Thickness | 5.5 mm |
| Bar Length | 4 mt |
| Application Scope | 40 mm |
| Weight | 0.596 kg/m |
| Max.Temperature Resistance | 95° C |
| Material | PP-R / Composıte / PP-R |
| Color | White |
| Application | Sanitary ,hot&cold water distribution |
| Product Standard | EN ISO 15874 |
Recipient :
* Required fields
or Cancel